Radi odpovieme na vaše otázky

Mobil: 0905 925 889

KACHĽOVÉ SPORÁKY

Kachľový sporákKachľové sporáky na drevo sa skladajú z ohniska, vystlaného šamotovými tehlami  a tvarovkami. Nad ním je umiestnená platňa z ocelových a liatinových platní. Jej tepelný výkon môže byť zvýšený vybudovaním objemnejšieho priestoru na prikladanie dreva.Krásny dizajn zaručia kachlice, ktoré svojou akumulačnou schopnosťou  prispievajú k vytváraniu príjemného sálavého tepla.

Kachľové sporáky staviame v dvoch prevedeniach: stolové a tzv. kobkové – s navýšenou časťou, ktorá sa môže skladať z pečiacej rúry, sušičky alebo zásobníka teplej vody.Kobkové sporáky majú vyšší tepelný výkon, preto sú vhodné do väčších interiérov. Ďalšia, nesporná výhoda je, že umožňujú stvárniť aj tie najnáročnejšie predstavy o dizajne. Zo spomínaných vlastností je zrejmé, že stolové sporáky nezaťažia váš rozpočet.

Často dostávame otázku, aké nevýhody majú kachľové sporáky na drevo. Odpoveď je jednoduchá – žiadne. Správne postavený kachlový sporák bude nielen ideálnym kuchynským pomocníkom na pečenie v rúre, varenie na platni ale aj vykurovacím zariadením schopným zabezpečiť dodávku tepla a ohrev vody pre celý objekt.

Aj pri stavbe vašej kachľovej pece, využijeme svoje skúsenosti a nápady, vďaka ktorým bude vaša chalupa alebo dom rozžiarený príjemným teplom.

Kam ďalej?